arzi
04 خرداد 1402 - 20:33

پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است

رئیس مرکز پزشکی‌حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: استطاعت جسمی و روانی حجاج برای رفتن به حج بررسی شده است. پس از بررسی‌های پزشکی، پرونده زائران به شکل الکترونیکی درآمده که در مکه و مدینه قابل استفاده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکى حج و زیارت هلال احمر در برنامه صبحانه ایرانی با اعلام اینکه معاینه حجاج ایرانی به پایان رسیده است، به جزئیات مراحل پزشکی ویژه حج 1402 پرداخت.

وی گفت: زائران قبل از ثبت نام در کاروان، می‌بایست استطاعت جسمی و روانی‌شان تایید می‌شد که این مرحله توسط مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر انجام شده است.

رئیس مرکز پزشکى حج و زیارت هلال احمر با اشاره به جزئیات این بررسی پزشکی، توضیح داد: آزمایشهای مورد نیاز، سابقه مصرف‌ داروها، سابقه بیماری‌های زمینه‌ای، فشار خون، دیابت، ناراحتی تنفسی و ... موضوعاتی بود که توسط کادر پزشکی بررسی و در پرونده الکترونیک‌ زائران ثبت می‌شود.

مرعشی افزود: پرونده الکترونیکی زائران حج در مکه و مدینه برای پزشکان مستقر در عربستان قابل دسترسی است.

 

 

وی در ادامه از زائران خواست که آمادگی جسمانی خود را برای انجام اعمال حج بالا ببرند.

مرعشی به اعمال حج اشاره کرد و گفت:در ایام حج دو طواف که هر کدامش هفت دور است، دو دور سعی صفا و مروه و پیاده‌روی‌های عرفات، منا و رمی جمرات،‌داریم که اگر بنده آمادگی لازم را نداشته باشد، زائران دچار گرفتگی‌های عضلانی، مشکلات زانو، کمر و مفاصل می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز مشکلات جسمی، لذت این سفر معنوی کمتر می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238381